Студійні спалахи Mircopro
Що таке імпульсний студійний спалах моноблок?
Імпульсне світло – це автономний студійний стробоскоп для фотографії, який містить головку спалаху, елементи керування живленням та електроніку в одному блоці. Його призначення - випромінювати потужний і короткий спалах світла для освітлення об'єкта зйомки. Монолампи використовуються в основному для портретної та предметної зйомки, але також застосовуються для екшн-, фешн-, подійної та весільної фотографії.
Розглянемо важливі характеристики, які слід враховувати під час купівлі студійного спалаху.
Переваги студійного імпульсного спалаху
Потужність. Головна перевага імпульсного моноблока полягає в тому, що він створює набагато потужніший спалах світла, ніж традиційний накамерний спалах. Це світло поширюється на більшу відстань та охоплює велику площу. Є також переваги щодо тривалості спалаху та часу повторного циклу (швидкість повторного спрацьовування стробоскопа), про які ми розповімо найближчим часом.
Потужні студійні спалахи можна використовувати навіть на відкритому повітрі в сонячні дні, щоб контролювати, доповнювати або посилювати сонячне світло, що падає на об'єкт зйомки, або, як кажуть, "пересилити сонце".
Потужність моноблоків для студійної фотографії
"Ватт-секунда" - це одиниця виміру енергії (еквівалентна джоулю), яка стосовно імпульсного світла вимірює потужність стробоскопа. Чим вище це число, тим яскравіше світло.
Більш глибоке обговорення потужності стробоскопа може виявитися дуже складним та заплутаним, але для фотографа з невеликою студією, що створює знімки голови та натюрморти, спалахи потужністю близько 250 Вт повинні забезпечувати достатню потужність (яскравість). Для тих, хто використовує більші студії для створення повноформатних портретів або фешн-зображень, заморожування руху або, можливо, зйомки на відкритому повітрі, слід звернути увагу на імпульсні студійні спалахи потужністю від 500 до 600 Вт. Якщо ви вважаєте, що буде потрібна велика потужність, вам варто звернути увагу на монолампи потужністю близько 1000 Вт і вище.
Контроль потужності
Як ми вже говорили вище, мета стробоскопа - випромінювати потужний і короткий спалах світла, але іноді вам не потрібно, щоб спалах був максимально яскравим. Ще одна річ, яку слід враховувати при купівлі студійного моноблоку, – це можливість регулювати яскравість спалаху. Потужність спалаху вимірюється в f-стопах, причому кожен f-стоп вдвічі яскравіший за попередній. Стробоскоп дає змогу регулювати потужність спалаху до 10 стопів.
Як приклад керування потужністю спалаху можна навести моноблок з 8 стопами керування, яка за мінімальної потужності дає половину того світла, яке дає спалах з 7 стопами.
Час рециркуляції
Швидкість, з якою імпульс повторно вмикається і може вистрілити знову, називається "часом повторного циклу". Коли стробоскоп спалахує, накопичена енергія в конденсаторі імпульсного спалаху вивільняється, створюючи розряд енергії, який ми бачимо як спалах світла. Перш ніж стробоскоп зможе спалахнути знову, розряджена енергія має бути заповнена.
Якщо ви займаєтеся зйомкою натюрмортів, де об'єкт не рухається, час перезаряджання не має великого значення при виборі спалаху. Однак якщо у вас жива модель, яка змінює пози та вирази, вам потрібно, щоб стробоскоп реагував на швидку зйомку камери. Швидкий час повторного циклу може стати різницею між отриманням ідеального знімка та повним упущенням моменту.
Примітка: Якщо для зйомки потрібний блискавичний час повторного циклу, вам варто звернути увагу на генераторні спалахи, оскільки вони зазвичай забезпечують швидший цикл перезаряджання, ніж звичайні студійні спалахи.
Що таке моделююче світло / пілотне світло?
Моделююче світло - це безперервне джерело світла, вбудоване в імпульсний спалах. Хоча він не такий яскравий, як спалах стробоскопа, моделюючий світло покаже вам, як світло стробоскопа падатиме на об'єкт зйомки, а також просто висвітлить сцену, поки ви готуєте об'єкт до спалаху.
Пілотне світло – це, як правило, світлодіодні або вольфрамові лампи. Світлодіоди споживають менше енергії, служать довше і виділяють менше тепла, ніж вольфрамові лампи, але їхнє призначення залишається тим самим. Вольфрамові лампи, що моделюють, традиційно використовуються в студійних спалахах, але останнім часом світлодіоди впевнено витісняють їх.
Синхронізація імпульсного спалаху з фотоапаратом
Камера та імпульсний спалах мають бути синхронізовані - моноблок повинен спалахувати, коли відкрито затвор камери. У сучасних спалахах синхронізація здійснюється без дротів.
Деякі спалахи мають вбудовані радіоприймачі, які спрацьовують за командою передавача, підключеного до камери - зазвичай, передавач встановлюється на гарячий черевик камери. Інші монолампи вимагають придбання окремої системи запуску спалаху (передавача та приймача).
TTL-вимір та строби
TTL ("через об'єктив") - це здатність спалаху (або накамерного спідлайту) автоматично ки регулювати свою потужність на основі інформації, що отримується від світлового лічильника камери. Камера вимірює сцену та відповідним чином регулює потужність спалаху.
Стробоскопи без TTL залишають фотографу право вручну регулювати потужність спалаху для конкретної сцени.
Для спалаху з підтримкою TTL потрібен передавач, сумісний із маркою камери. Імпульсні спалахи з підтримкою TTL також можуть використовуватися в режимі без TTL, що дозволяє регулювати потужність вручну. Їх можна використовувати навіть із камерами інших марок у режимі без TTL.
Тривалість спалаху
Як і спалахи блискавки в природі, не всі монолампи мають однакову тривалість спалаху. Коротка та потужна тривалість спалаху – це ключ до заморожування швидкої дії. Для звичайної портретної зйомки надкоротка тривалість спалаху може і не знадобитися.
Хоча виробники по-різному вимірюють тривалість спалаху (і деякі монолампи не публікують свої значення тривалості спалаху), якщо ваша мета – заморозити високошвидкісну дію за допомогою монолампи, бажано щоб тривалість спалаху становила близько 1/2000 секунди.
Спалах, що підключаються, і імпульсні спалахи з акумулятором
До недавнього часу всі спалахи живилися від шнура, що підключається до розетки. Тепер багато студійних спалахів живляться від батарей, що перезаряджаються. Живлення від акумуляторів стало революційним для спалахів, оскільки дозволило фотографам запускати потужні імпульсні спалахи на відкритому повітрі або на зйомках подалі від розеток.
Якою б не була приваблива ця гнучкість, живлення від батарей, звичайно, обмежене терміном служби батареї та необхідністю підзарядки, тому моноблоки з живленням від розетки, безумовно, все ще займають своє місце у світі студійної фотографії. Деякі спалахи з батарейним живленням дозволяють працювати від розетки у студії, а на виїзді – від батарей, що забезпечує максимальну гнучкість.
Поширені варіанти встановлення студійних спалахів
Хоча багато фотографів створюють чудові зображення за допомогою одного спалаху, ви побачите, що багато базових установок освітлення в приміщенні можуть бути виконані за допомогою двох-трьох джерел світла, тоді як для більших і складніших зйомок їх кількість може бути вдвічі більшою. .
Якщо ви знімаєте на відкритому повітрі, то часто один світильник ідеально поєднується з навколишнім світлом.
Три спалахи в студії дозволяють висвітлити дві сторони об'єкта зйомки і навіть направити світло на тло або підсвітити об'єкт - це часто називають світлом для волосся.
Ви завжди можете почати з одного спалаху і додавати нові в міру того, як дозволяє бюджет або зростають потреби.
Аксесуари
Мало хто направляє моноблок на об'єкт зйомки, не модифікуючи спалах будь-яким чином. До поширених модифікаторів світла для імпульсних спалахів відносяться фотозонтизонти, софтбокси, відбивачі, стільники, тубуси, шторки та фільтри.
Деякі модифікатори світла, особливо парасольки, універсально кріпляться до спалахів різних марок і типів, але деякі марки мають власні системи кріплення, що вимагають спеціальних адаптерів для встановлення модифікаторів світла різних марок.
Студійні спалахи в інтернет-магазині FotoFOX представлені у таких варіантах:
- Імпульсний студійний спалах - моделі від спалахів для організації бюджетної фотостудії початкового та середнього рівня до професійних високотехнологічних студійних спалахів, лідерів споживчого попиту серед професійних фотографів.
- Патронний студійний спалах - компактний лампа-спалах, що спрацьовує за світловим імпульсом. Ідеально підходить для рівномірного підсвічування фону, тому найпопулярніша в портретній фотографії на документи. Але незважаючи на це, у поєднанні з кольоровими фотофільтрами можна досягти найрізноманітніших художніх ефектів.
Корисні статті на тему студійного освітлення та спалахів:
Як вибрати перший імпульсний спалах?
Купити студійний імпульсний спалах в інтернет-магазині FotoFOX.com.ua.